Arealspesifikasjon
1. etg: 602 kvm Lager Naboareal
1. etg: 1116 kvm Lager 1.etg
2. etg: 215 kvm Kontor naboareal
2. etg: 244 kvm Kontor 1.etg
Kort om eiendommen
Ser du etter nye lokaler for din kjøle- eller lagervirksomhet?
I Forusbeen 15 kan du få stort lager og kontor. Næringslokalet kan tilpasses ulike virksomhetstyper. Med sin strategiske plassering nær riksveien og gode bussforbindelser, er dette en ettertraktet lokasjon for bedrifter som ønsker god tilgjengelighet og synlighet!
Beliggenhet
Forus
Innhold
Lager 1.etg 1116 kvm: Praktiske lagringsmuligheter – god takhøyde og rulleport. Noe kontor og spiserom.
Lager 1.etg (naboareal) 574 kvm – kan tilknyttes objektet
Kontor 2.etg ca 215 kvm: kontorlokaler som kan tilpasses etter behov.
Kontor 2.etg (naboareal) 215 kvm – kan tilknyttes objektet
Uteområdet etter avtale
Standard
Oppgradert i f.t. byggeår. Tilpasses videre etter avtale.
Energimerking
Utleier skal legge frem energiattest for leietaker, før avtale om utleie av bygning blir inngått. Energiklassifiseringen har en scala fra A-G, men det foreligger ikke energisertifikat på denne eiendommen pr. avtaletidspunkt.
Utleier er oppfordret til å besørge eiendommen energiklassifisert. Leietaker er selv ansvarlig for eventuelt å innhente et energisertifikat på eiendommen. Så lenge energiattest ikke foreligger bør interessenter legge til grunn at eiendommen har laveste energiklasse.
Offentlig kommunikasjon
Svært god offentlig kommunikasjon – beliggende inntil BusWay / RV44 og i gangavstand (10 min) fra Gausel Togstasjon.
Hvitvaskingsregelverk
I henhold til Lov av 6. mars 2009 nr. 11 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven) er megler pliktig å gjennomføre kundetiltak av både oppdragsgiver og leietaker.
Dette innebærer blant annet plikt for meglerforetaket til å bekrefte identiteten til leietaker på grunnlag av gyldig legitimasjon. Samt plikt til å foreta kontroll av eventuelle reelle rettighetshavere. Der leietaker opptrer i henhold til fullmakt må også fullmaktsgivers identitet bekreftes på grunnlag av gyldig legitimasjon. Kundetiltak av leietaker skal senest skje på kontraktsmøtet.
Dersom leietaker opptrer i henhold til fullmakt, må fullmakten fremlegges samtidig som kontrakt inngås. Dersom leietaker er en juridisk person (AS mv.) plikter leietaker å fylle ut og returnere egne kundekontrollskjemaer før kontraktsmøtet i tillegg til å fremlegge firmaattest.
Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres kan ikke meglerforetaket bistå med gjennomføring av oppdraget. Meglerforetaket er videre forpliktet til å rapportere mistenkelige avtaleinngåelser til Økokrim. Med mistenkelig avtaleinngåelse menes en avtale som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundetiltak kan også være et forhold som gjør oppdraget mistenkelig. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.
Matrikkelinformasjon
Kommunenr: 1103
Gårdsnr: 13
Bruksnr: 201